10-та Європейська конференція EMDR в Амстердамі

25.09.2010 14:42

Враження українських учасників конференції

Ольга Ришковська, Френсін Шапіро, Оксана Наконечна, Арне Хофман, Ева Мюнкер-Крамер

Ця подорож розпочалася задовго до червня 2009 року. Це сталося в 2003 році на 11-му конгресі ЄАП в нашому рідному Львові. Тоді з доповіддю про якийсь дивний метод психотерапії виступив Мішель Меньян (це була доповідь про метод EMDR). Ми, звиклі до «говорильних» методів, подивувались та й з часом забули.

Продовження ця історія отримала, коли двоє наших колег Ольга Ришковська та Оксана Винярська були запрошені до Відня на 1-й рівень EMDR і приїхали звідти з пропозицією організувати навчальний НАР проект в Україні.

В червні 2006 року цей проект стартував з Евою Мюнкер-Крамер та Сільвією Вінтерспергер та успішно завершився в серпні 2008. В 2009 розпочався другий проект НАР, на який зголосилася ще більша кількість учасників. Четверо учасників першого проекту (Оля Ришковська, Оксана Винярська, Олег Романчук, Оксана Наконечна) побували у Відні на 2-му рівні EMDR і приїхали звідти з планами по заснуванню Асоціації EMDR в Україні.

Про 10-ту Європейську конференцію з EMDR ми дізналися від наших тренерів і, звичайно, могли тільки мріяти про участь у ній.
Негативне переконання було – «ми не зможемо туди потрапити»
Позитивне переконання -«можливо якось вдасться це зробити», VoC=1, SUD=10

І тут на допомогу прийшов метод EMDR :

  • Ева Мюнкер-Крамер сказала, що працює над можливістю нашої поїздки до Амстердаму (Стабілізація)
  • ми отримали фінансову підтримку від НАР, завдяки її президенту- Helga Matis (Ресурс)
  • непростий процес відкривання візи, вияснення питань пов’язаних з фінансами (дякуємо Hanna Egli) (Репроцесінг)
  • і, нарешті – комфортний переліт, Амстердам, затишний готель, вечеря з Австрійськими колегами і сама конференція в величному Beurs van Berlage! (Закріплення)


Перебування в гостинному," вільному" місті, місті Рембрадта і Ван Гога, місті каналів і тюльпанів, місті різних культур створювало надзвичайну атмосферу, якою була огорнута вся конференція. Ми були в захопленні від надзвичайно чіткої організації, великої кількості учасників та величезного обсягу інформації.

Відкриття конференції та виступ Фр.Шапіро на відкритті були вражаючим і неперевершеним.

Можна було подивляти тій кількості однодумців, колег, які використовують метод для допомоги людям при різного роду травматизаціях.
Надзвичайні враження справили доповіді Joanne Morris-Smith&Michel Silvestre "EMDR with Children…", Christine Rost&DagmarEckers "CIPOS…",Rene Potgieter "EMDR with a 14-week Old Baby with Oral Trauma"; Steven Marcus) "Treating Headaches with EMDR". Важко було щось вибрати, теми всі були цікаві, а фізичні можливості людини обмежені.

Не менш вражаючим було закриття конференції.

І, очевидно, для нас початківців методу EMDR з України, надзвичайною подією стало особисте знайомство з засновником методу - др.Фр. Шапіро, що мало би стати знаковим для подальшого розвитку методу EMDR в Україні.

На конференції ми познайомилися з нашими колегами з різних країн світу, здобули нові знання, мали можливість обмінятися досвідом. Поряд з цим ми мали можливість у вільний час милуватися красотами Амстердаму та насолоджуватися незабутньою атмосферою, що супроводжувала всю конференцію.

За це ще і ще раз хочемо сердечно подякувати HAP, нашим колегам з Австрії та Німеччини, і особливу вдячність висловити нашим "мамам в EMDR" - Еві Мюнкер-Крамер та Силвії Вінтерспергер.

Знайти терапевта
Заява на членство